Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle

Máma v úzkých - představení projektu

Máma v úzkých je projekt na podporu žen, které byly zasaženy některým z psychických neduhů spojených s mateřstvím. Konkrétně se jedná především o poporodní deprese a úzkosti, méně často pak o poporodní psychózu.

Po porodu vám nemusí být do zpěvu

"Projekt vznikl jako odpověď na skutečně prožitou epizodu jedné z forem poporodní úzkosti, která udeřila nečekaně a málem mě připravila o mou radost z mateřství. Protože se mi podařilo potíže poměrně rychle překonat (ačkoliv nebylo jednoduché najít tu správnou pomoc), ráda bych tímto dodala odvahu i dalším ženám, které něco podobného potkalo. A protože jsem se do toho vrhla po hlavě, nezůstalo zdaleka jen u dodávání odvahy," říká zakladatelka Úsměvu mámy Veronika Kubrichtová.

Zrovna odvaha a naděje je ale pro maminky v temných chvílích důležitá, proto pravidelně pořádáme podpůrná setkání a stále rozšiřuje síť koordinátorek, na které se můžete obrátit. Ve všech případech jde ženy, které vás pochopí, protože si také užily své.

Najdete zde informace, příběhy i diskuzi

Pravidelně se potkáváme

V dubnu 2018 jsme začali s podpůrnou skupinou "Zkrocená poporodní deprese", kde se potkáváme osobně. Sdílíme své příběhy a pocity, dodáváme si navzájem odvahu a ukazujeme, že bude zase dobře. Od září 2018 bude skupina probíhat pravidelně každý měsíc. Zatím je aktivní v Praze, ale časem se třeba posuneme i do dalších měst. Ve světě internetu najdete skupinu na Modrém koníku.

Zkrocená poporodní deprese

Můžete se k nám přidat

  • Pokud potřebujete s čímkoliv poradit - předáme informace, zprostředkujeme kontakty.
  • Pokud chcete sdílet své potíže s někým, kdo to zná.
  • Pokud chcete pomáhat - práce je dost a nikdy nekončí :-)

Ozvěte se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo napište do naší diskuze.

 

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit