Brno

Brno bylo druhé město, ve kterém se nám podařilo rozjet setkávání maminek. I dnes nám dělá radost, protože zde máme tým šikovných žen.

E-mail: brno@usmevmamy.cz
FB skupina: Zkrocená poporodní deprese Brno

Tereza Hrazdírová
Hlavní koordinátorka

Milé maminky, jmenuji se Tereza a jsem mámou dvou dětí. Když se narodil první syn a po porodu jsem se necítila šťastná ba naopak smutná a utrápená, zaskočilo mě to a poprvé v životě jsem opravdu nevěděla, co si počít. Tohle mi přece nikdo neřekl? Když se postupně přidaly i další potíže začala jsem hledat cestu jak dál…A narazila na Úsměv mámy. Poprvé jsem měla pocit že v tom nejsem sama, že se tohle prostě děje a také jsem poprvé uvěřila že bude lépe, že to chce prostě jen čas. Postupně jak syn rostl a já začala nacházet zpět svou vnitřní rovnováhu, spojila jsem se znovu s Úsměvem, tentokrát s nabídkou pomoci. Věděla jsem o vizi Úsměvu se postupně dostávat do více regionů a potřebě lokálních koordinátorek. Přišlo mi to jako skvělý nápad, předávat své zkušenosti dál a pomáhat maminkám v úzkých. Postupně se podařilo navázat několik fajn spoluprácí, poznala jsem spoustu nových skvělých lidiček zapálených pro ,,naši věc“ a tak vznikla brněnská buňka Úsměvu mámy 🙂 Společně se mými úžasnými kolegyňkami Soňkou a Sylvinkou jsme tu pro vás, pořádáme pravidelná setkání maminek ať už formou online nebo osobní, v prostorách Family pointu na Lesné, snažíme se rozšiřovat povědomí o naší organizaci, vytváříme databázi odborníků na které se lze v případě potíží obrátit ale hlavně máme kupu porozumnění, protože jsme si ,,tím“ sami prošly a víme jak moc je důležité pečovat o duši mámy aby se mohla zase usmívat 🙂

Soňa Galčanová
Konzultantka

Milé maminky, jmenuji se Soňa a jsem mámou báječné dvouleté holčičky. Nemám žádné vzdělání v oblasti duševního zdraví, ale „vyškolila mě vlastní zkušenost s poporodní depresí. Tenkrát jsem díky Úsměvu našla mnoho informací, využila konzultaci po telefonu a získala velkou podporu skvělé skupiny maminek, kterou jsem tolik potřebovala. Tato organizace si mě získala a proto jsem se rozhodla, že až mi jednou bude dobře, v což jsem pevně věřila, musím sama taky pomáhat. A proto jsem tu!
Můžeme se osobně poznat na setkání, které pořádáme a popovídat si o tom, že třeba všechno nevypadá tak jak jste si představovali a že to co cítíte je úplně normální. Protože nikdo mnohdy netuší co vše se skrývá za úsměvem mámy…
Chci dát ostatním maminkám naději, že i když to teď tak třeba nevypadá, tak zase bude dobře… a to mi věřte!!

Sylvie Zemanová
Konzultantka

Milé maminky, jmenuji se Sylvie a jsem součástí týmu Úsměvu mámy v Brně. Jsem mámou čtyř dětí, vystudovanou psycholožkou, tíhnu k hudbě a knížkám, miluju hory a procházky po nich. Vnitřní, psychický život lidí mě vždy velmi zajímal. Po vysoké škole jsem se ale necítila dost zralá na to, abych provázela a podporovala druhé na cestě skrz psychické obtíže. Zakotvila jsem v mezinárodní korporaci, procestovala díky tomu svět a mnoho se naučila. Pak přišly děti, které mě vzaly za ruku a vedly zpátky k sobě, do toho vnitřního psychického světa. A i díky nim a mnohdy velice náročným situacím, které mi mateřství přineslo, se věci změnily. Rozhodla jsem se vrátit zpět blíže k psychologii. Jdu krůček po krůčku a jedním z nich je moje práce pro Úsměv mámy. Místo, kde se s vámi můžu setkat a podpořit vás na vaší cestě. Těším se na další a další setkání a spolupráci.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020