Mateřství je krásné, ale přináší i těžké chvíle

O nás

Mateřství umí být krásné, ale přináší i krušné chvilky, o kterých se příliš nemluví. My o nich mluvíme, protože je známe, a zároveň se snažíme vám je usnadnit.

Úsměv mámy založila Veronika Kubrichtová, kterou po porodu syna zaskočily urputné poporodní úzkosti. Snažila se je překonat silou vůle, aby ve finále zjistila, že to nejde. Pomoc našla až v ordinaci psychiatričky, kam by dříve nevkročila. Nakonec se vyrovnala se svými úzkostmi i s pocitem vlastního selhání a rozhodla se, že bude podporovat další ženy, které potkalo něco podobného. Jak se ukázalo, není jich vůbec málo.

Jeden člověk zmůže málo, i když se snaží. Ani Úsměv mámy není dílem jednotlivce, ale celé řady skvělých lidí, kteří nám pomohli a pomáhají.

V říjnu roku 2014 jsme se posunuli o krok dál a vznikl také spolek Úsměv mámy, z.s. I nadále se snažíme podporovat šťastné mateřství.

A co zde tedy najdete?

V prvé řadě je tu projekt Máma v úzkých. Ten je věnovaný maminkám, jejichž úsměv nepřichází. Maminkám, na které dolehly poporodní deprese, úzkosti, psychóza nebo jiné podobné obtíže. A je určen také jejich nejbližším, kteří mohou podat pomocnou ruku a nevědí jak. O problematice vznikla brožura Po porodu vám nemusí být do zpěvu.

Stáhněte si brožuru Po porodu vám nemusí být do zpěvu

A pak je tu celá řada článků

Někdy jich vzniká víc, někdy méně, protože není čas :) Další naše oblíbené téma je vztah matky a dítěte, který velkou měrou ovlivňuje naše psychické prožívání v dospělosti. O tom pojednává naše brožura Osudové pouto.

Stáhněte si broužuru Osudové pouto

Sbíráme a sdílíme i vaše příběhy

Příběhy inspirují, proto sdílíme ty své i ty vaše.  Můžete nám poslat i ten svůj. Napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a domluvíme se.

Potkat nás můžete i mimo svět internetu

Web je nám někdy trochu malý, a tak vyrážíme také do terénu.

  • V květnu 2015 jsme se potkali na festivalu u příležitosti Světového týdne respektu k porodu.
  • V červnu 2015 jsme zavítali na seminář Dítě v krize.
  • A v listopadu 2015 jsme se potkali ve Středočeském kraji.
  • V červnu 2016 jsme vyrazili na Den zdraví do Mělníka.
  • V dubnu 2018 rozjíždíme podpůrnou skupinu Zkrocená poporodní deprese.
  • V roce 2019 se rozbíhá setkání i v Brně a Ostravě, připravuje se Olomouc, Uherské Hradiště, České Budějovice, Bratislava, ..´.
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit