Aneta Nedbalová

Milé ženy, jmenuji se Aneta, jsem laktační poradkyně a máma úžasné dvouleté dcerky.

Moje mateřství vůbec neprobíhalo tak, jak jsem původně věřila a slýchala od okolí, známých a celkově od společnosti a její představě.

První šok byl, když jsem nezažila tu pověstnou lásku na první pohled. Dcerku jsem měla hned moc ráda, ale věřila jsem, že normální je hned milovat z celého srdce, tak jak to všichni říkají a to nastartovalo první pochyby, v mojí nové roli maminky.

Další šok byly problémy s kojením, spánkem, ABKM dcery a její vysoká potřeba kontaktu. I přes velké vyčerpání, jsem se snažila doma fungovat jako předtím a to zanedlouho vyústilo v úzkosti a deprese, kdy jsem vstávala z postele s brekem, zoufalstvím a pochybách o mateřství. Občas jsem dokonce litovala toho rozhodnutí, být maminkou.

Tohle všechno mi úplně převrátilo pohled na mateřství a jaké přesvědčení dostáváme od společnosti, médií, známých, rodiny a jaká je často realita, o které se už tolik nemluví a je trochu upozaděna. Mateřství s sebou nese mnoho změn a dokáže být velmi náročné, vyčerpávající, stresující a plné zoufalství. Nemusí to být pouze pocit radosti, štěstí a lásky na první pohled, jak na nás ze všech stran kouká.

Proto jsem se rozhodla stát se součástí Úsměvu mámy a jsem ráda, že díky svým zkušenostem mohu být oporou jiným maminkám, které si zrovna prochází mateřskými těžkostmi. Na svá trápení nemusíte být samy. Ráda vás vyslechnu, podpořím a společně najdeme cestu zpět k Vašemu úsměvu.😊

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020