Chci pomáhat

Poporodní deprese dovede člověka srazit k zemi. Je úlevné, když zjistíte, že nejste sama. A hlavně. Že bude zase dobře. Úsměv mámy spojuje ženy, které poporodní depresi (a ty podobné potvory) zvládly a které chtějí dodat naději maminkám právě trpícím. O to se stará naše dobrovolnická podpůrná síť. Naším snem je mít v každém kraji tým, na který se mohou obrátit ženy, které se právě trápí. Tým, který bude mít kontakty na ověřené odborníky a podpoří ostatní ženy, aby přečkaly nelehké období poporodní deprese. Někde už je máme, jinde zatím čekáme, až se najdou ty „pravé“ 🙂

Pravidelně proto otevíráme brány Úsměvu mámy a hledáme nové dobrovolnice (i dobrovolníky) do našich řad. Z některých se dokonce postupem času stávají členky našeho stálého týmu. V tuto chvíli je ale nábor nových lidí (až na neodkladné výjimky) pozastavený, protože se věnujeme jiným důležitým oblastem, jako je aktualizace interních školení, práce na systému péče, příprava materiálů o problematice duševního zdraví matek atp.

Mohu podpořit Úsměv mámy jinak?

Jako většina neziskových organizací, které chtějí pracovat systematicky a soustavně, i my se potýkáme s nedostatkem finančních prostředků. Pracujeme s radostí, ale na některé věci je radost krátká, proto oceníme i finanční příspěvky na naši činnost.

Koho právě hledáme?

V tuto chvíli hledáme peer konzultantky (tedy ženy s vlastní zkušeností s psychickou nepohodou v období mateřství) v regionech, kde nám chybějí. A to:

V Jihočeském kraji – zde se můžete obrátit přímo na hlavní koordinátorku Michaelu Fajtlovou na e-mailu ceskebudejovice@usmevmamy.cz.

V Libereckém kraji – zde se můžete obrátit přímo na hlavní koordinátorku Kateřinu Vytlačilovou na e-mailu liberec@usmevmamy.cz.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020