Gabriela Holeňáková

Milé maminky,

jmenuji se Gábina a v poslední době jsem často oslovována přezdívkou babi Gabi. Jsem totiž babičkou tří nádherných a milovaných vnoučátek. Jsem maminkou dvou dospělých dětí, které mají už své rodiny a jednoho teenagera, se kterým zatím sdílíme společnou domácnost a s tím spojené radosti i starosti puberty a dospívání. V neposlední řadě jsem už 30 let manželkou svého muže, se kterým jsme prožili spoustu krásných a radostných, ale i strastiplných a náročných období.

Jsem porodní asistentka. Už více jak 30 let pomáhám maminkám přivádět děti na svět. Za ta léta vím, že porod má mnoho podob. Může to být pro Vás krásná, radostná a posilující událost. Může to být ale také bolestná, traumatická a tíživá skutečnost. Ne vždy se věci dějí podle našich představ a očekávání. Často přicházím do styku i s maminkami, které procházejí perinatální ztrátou.

Jsem také intervent v Systému psychosociální a intervenční služby ve zdravotnictví. Absolvovala jsem Certifikovaný kurz péče o rodiče při perinatální ztrátě.

Můžeme se společně pokusit zpracovat a přeměnit porodní skutečnost na zkušenost. Mohu se pokusit odpovědět na otázky, které se Vám honí hlavou a nebyly Vám dostatečně vysvětleny v porodnici. Mohu Vás podpořit v těžkých chvílích, kdy se zdá, že nevidíte světlo na konci tunelu.

Jsem věřící žena. Pokud si budete přát, zahrnu Vás do svých modliteb v rámci Hnutí modlitby matek.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020