Jaká je poporodní deprese?

Na přesný popis poporodní deprese je i tisíc slov málo. Vysvětlit peklo lidem, kteří ho nezažili, je téměř nemožné, přesto se o to musíme pokoušet. Aby bylo jednou každému jasné, že deprese není blbá nálada, lenost ani rozmařilost.

Máte nápad, jak ztvárnit poporodní depresi, úzkost nebo psychózu? Obrazem, slovy, melodií, čímkoliv? Podělte se o své dílo s ostatními. Právě otevíráme sběr vašich příspěvků. Vybrané z nich začleníme do naší osvětové kampaně, která proběhne u příležitosti Světového dne duševního zdraví matek.

Vyprávějte svůj příběh!

Jako ženy, které poporodní depresi prožily, máme velkou moc otevírat téma, o němž jiní mlčí. Pojďte své příběhy vyprávět s námi. Vybrané příběhy zveřejníme na našich sociálních sítích a/nebo webových stránkách.

Prosíme, pište vaše příběhy s diakritikou, moc nám to ušetří práci při zpracování textu ke zveřejnění. Děkujeme ❤️

Co vám psychické obtíže přinesly dobrého?

Je nám jasné, že letošní téma květnové kampaně patří k těm temnějším, proto budeme pohledy zevnitř prokládat vším, co deprese přinesla ženám dobrého. Když jste uvnitř, nevidíte na ní pozitivního vůbec nic, když se vám ale podaří vyškrábat ven, zjistíte, jak silní ve skutečnosti jste. A i proto je Úsměv mámy plný neskutečně statečných, silných, ale zároveň pokorných žen.

Takže se ptáme i vás – Co vám psychické obtíže přinesly dobrého? Napište nám to do formuláře. Vybrané odpovědi zveřejníme na našich sociálních sítích:

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020