Rebeka Demková

Jmenuji se Rebeka, je mi 20 let a aktuálně studuji obor psychologie na Ostravské univerzitě. Vždycky mě bavilo si povídat s lidmi, naslouchat jim, být tady pro ně, a pokud to bylo v mých silách, tak jim jakkoliv pomoct. Proto si myslím, že psychologie je pro mě ten správný směr. Považuji se za velmi empatického, milého, srdečného a upřímného člověka. Nedám dopustit na lásku a silné rodinné a přátelské vztahy.

I když jsem ještě mladá, tak jsem si jistá, že chci být matka a svoje děti budu nadevše milovat. Jsem si ale vědoma toho, že těhotenství a mateřství nejsou jednoduché záležitosti, které provází i spoustu nepříjemných situací a pocitů. Vždycky mě téma psychických potíží v těhotenství a mateřství velmi zajímalo a snažila jsem se v něm sama vzdělávat. Když jsem poprvé slyšela o organizaci Úsměv mámy, hned jsem věděla, že bych se chtěla zapojit a jakkoliv pomáhat.

Téma psychických potíží u těhotných žen a matek je stále tabuizováno a ráda bych se podílela na osvětě tohoto tématu. Také bych moc ráda pomohla komukoliv, kdo to potřebuje a bude o moji pomoc stát. Aktuálně také pracuji v ordinaci dětské klinické psychologie a mám tu možnost se setkávat s dětmi i rodiči, kteří mají nějaký problém. Myslím si, že je to pro mě velká výhoda vidět věci i z jiného úhlu, stále se učit a svoje znalosti a zkušenosti sdílet s ostatními.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020