Video

Podpořte Úsměv mámy sdílením svých mateřských těžkostí

Udržet provoz pražského centra Úsměvu mámy není úplná hračka. Ženy, které v počátku mateřství trápí psychika, čelí mnoha překážkám:

  • Duševní potíže (obzvlášť v „nejkrásnějším období života“) není snadné přiznat sobě, natož okolí.
  • S miminkem, o které zpravidla nepřetržitě pečují, není snadné hledat pomoc ani někam chodit.
  • Kapacity služeb péče o duševní zdraví jsou dlouhodobě přetížené, není proto výjimkou, že dostanete termín za 3 měsíce v okamžiku, kdy nevydržíte už ani 3 minuty.

Všechny naše služby se proto od začátku snažíme držet co nejdostupnější (většinou přímo bezplatné), abychom ženám už více nenakládali. To ale znamená, že velkou část naší činnosti „pojídá“ shánění finančních prostředků. Obzvlášť u pražského centra je to opravdu nutnost. Už se proto stává skoro tradicí, že s blížícím se koncem roku vypouštíme do světa kampaň na Doniu, kde se snažíme shromáždit alespoň část finančních prostředků na rok následující. A právě s tou nám můžete pomoct.

Podělte se s námi o své mateřské těžkosti v krátkém videu, které pak budeme v rámci šíření povědomí o kampani sdílet. Letošní téma je „Jak jsem v mateřství mlela z posledního“. Na videu můžete:

  • Ukázat svou tvář světu
  • Nebo zůstat skrytá a použít jen ilustrační záběr, například na ruce.
  • Můžete dokonce jen namluvit povídání bez obrazu.

Každá si své soukromí střežíme jinak a je to v pořádku. Přesto vše je důležité o svých zážitcích mluvit, aby ženy, které přijdou po nás, nemusely zažívat tak tvrdý náraz.


Videa budou sdílena na našich sociálních sítích a webu v průběhu podzimu/zimy, u příležitosti kampaně na pokračování pražského centra Úsměv mámy. 
U vašeho videa bude uvedeno pouze křestní jméno nebo iniciály (je to na vás). Pokud nechcete být na videu vidět, záběr může být bez vašeho obličeje, pouze hlas.


Podrobné informace, jak video natočit a jak nám ho poslat, najdete níže.


Za videa budeme rády do 31. října, poté je zpracujeme a postupně zveřejníme.

Děkujeme za vaši pomoc 💚


V případě dotazů se prosím obraťte do zpráv na Facebooku nebo na tyto kontakty: adela.sedlakova@usmevmamy.cz , veronika@usmevmamy.cz

⬇️⬇️ JAK VIDEO NATOČIT A JAK NÁM HO POSLAT ⬇️⬇️

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020