Olomouc

Upozornění: Úsměv mámy není zdravotnické zařízení. Úsměv mámy neposkytuje odbornou zdravotnickou péči a v případě vašeho zhoršeného stavu je nutné se obrátit na  odbornou pomoc, tj. především krizová centra a psychiatrické ambulance nebo ambulance klinického psychologa.

E-mail: olomouc@usmevmamy.cz
FB skupina: Zkrocená poporodní deprese Olomouc

Milé maminky,
pokud máte jakékoliv otázky, nemáte klid na duši a nevíte si najednou se sebou rady, naše odborné konzultantky jsou tu pro Vás. Buď si můžete vybrat tu, která je Vám nejvíce sympatická, nebo Vám nabídneme tu, která bude pro Vás nejvhodnější. Od Vás potřebujeme jediné – nebojte se říct si o pomoc, jsme tu pro Vás.  Provádíme osvětové přednášky pro laickou i odbornou veřejnost, probíhá u nás i školení nových peer konzultantek.

Váš tým Úsměv mámy, Olomoucký kraj.

Kontaktní formulář:
Před odesláním formuláře si prosím přečtěte informovaný souhlas a potvrďte jej ve formuláři níže.

 

Kateřina Hamerníková
hlavní koordinátorka, psycholožka

Více o Kateřině


Renata Banášová
klinická psycholožka

Více o Renatě

Kamila Jankesová
peer konzultantka

Více o Kamile

Lucie Čajánková
klinická psycholožka

Více o Lucii

Klára Pavelková
konzultantka, porodní asistentka

Milé ženy a maminky,
jsem nadšenou porodní asistentkou a má práce je pro mě zároveň posláním. S Úsměvem mámy spolupracuji už nějaký čas a společně s ním šíříme mezi maminkami povědomí o tom, že je v pořádku nebýt vždy v pohodě. Existuje tolik skvělých lidí, kteří Vám moc rádi pomůžou a ujistí vás, že v tom nejste samy. Mimo Úsměv mámy se se mnou můžete také setkat na porodním sále ve Fakultní nemocnici Ostrava, kde maminky provádím jejich porodem, naslouchám jim a podporuji je. V době svého bakalářského a magisterského studia, zaměřeného na intenzivní péči v porodní asistenci, jsem absolvovala praxe na nejrůznějších odděleních gynekologicko-porodnické kliniky a při studiu v Estonsku jsem také absolvovala kurz asistence při kojení. Být v Úsměvu mámy a podílet se na něčem, co cítím, že má větší smysl je pro mě velmi důležité. Často zapomínáme, že záleží i na nás ženách a maminkách a našem duševním zdraví, které je nedílnou součástí naší péče o sebe sama. Ve své profesi se setkávám s mnoha ženami, a proto vím, že naše práce není jen o samotných porodech, ale také o štěstí, které děti do rodin přinášejí. Přesto může být pro některé maminky období těhotenství, porodu i po porodu náročné, a jsem proto ráda za příležitost pomoci maminkám, jak svými odbornými zkušenostmi, tak radami a podporou. Těším se na naše setkání!

Adéla Kašparovská
konzultantka, porodní asistentka

Milé maminky,
jsem porodní asistentka a pokračuji v navazujícím studiu, které se zabývá intenzivní péčí v porodní asistenci. Během posledních tří let jsem absolvovala praxe na porodním sále i na oddělení šestinedělí v péči o maminky po porodu. Setkala jsem se se ženami v různých situacích a snažila jsem se jim vždy naslouchat a podpořit je. Ráda si s lidmi povídám o čemkoliv a chtěla jsem být součástí Úsměvu mámy, abych mohla touto cestou pomáhat ostatním. Myslím si, že starat se o svou psychickou pohodu a hledat si něco pozitivního v maličkostech je velmi důležité a moc ráda vám v tom pomůžu!

Nikol Revayová
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Nikol Revayová a v současné době studuji jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V Úsměvu mámy jsem pro vás jako konzultantka. Ráda vás vyslechnu, poradím vám nebo si s vámi jen povykládám. Vše záleží na vašich osobních požadavcích. Vím, že období těhotenství včetně porodu je obrovskou zátěží na psychiku maminky stejně tak jako mateřství, a proto obdivuji všechny maminky, které se nebojí a nestydí se říct si o pomoc. Ráda vám pomůžu na cestě k úsměvu.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je N-2.png.

Barbora Janovská
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Barbora Janovská a jsem studentka posledního ročníku psychologie. Mám za sebou kurz kompletní krizové intervence a taky kurz celostního koučování. Dobře vím, že psychická pohoda je důležitá pro každého z nás a obzvláště pak právě pro maminky. Ty ale občas o tu svou pohodu a spokojenost musejí bojovat s různými strachy a splíny, a protože se o tom (bohužel) moc nemluví, tak si všechna tahle trápení často nechávají pro sebe. Právě proto jsem se přidala k Úsměvu mámy. Myslím si totiž, že sdílená starost je poloviční starost, a tak jsem tady, abych vám byla parťákem, na kterého se můžete kdykoli obrátit a kterému se můžete svěřit. Vždycky vás se zájmem vyslechnu a podpořím, ať už budete chtít sdílet svá trápení nebo malé radosti 🙂

Sylvie Ryšavá
peer konzultantka


Milé maminky,
jmenuji se Sylvie a jsem maminkou dvouleté holčičky, pro kterou bych udělala cokoli. Bohužel po porodu jsem takové pocity neměla. Nespavost a nechuť k jídlu jsem přirovnávala k únavě a běhání kolem miminka, bylo to ale mnohem závažnější. Poté, co jsem se z těchto poporodních těžkostí dostala, jsem se přidala k olomouckému Úsměvu mámy.

Markéta Schwarzmayer
peer konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Markéta a jsem zdravotní sestra na psychiatrii. V roce 2019 se mi narodil syn a s jeho příchodem přišla i spousta těžkostí, které jsem si ale nechtěla připouštět. Když problémy vyvrcholily do neúnosných mezí, začala jsem závažný problém řešit. Docházela jsem jako klientka do Úsměvu mámy, kde jsem našla pochopení a pomoc a když jsem všechny strasti překonala, rozhodla jsem se svou špatnou poporodní zkušenost zúročit a přidala jsem se k Úsměvu mámy. Teď jsem ráda, že můžu svými zkušenostmi pomoci vám, maminkám, které také v mateřství zradila psychika.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020