Olomouc

Upozornění: Úsměv mámy není zdravotnické zařízení. Úsměv mámy neposkytuje odbornou zdravotnickou péči a v případě vašeho zhoršeného stavu je nutné se obrátit na  odbornou pomoc, tj. především krizová centra a psychiatrické ambulance nebo ambulance klinického psychologa.

E-mail: olomouc@usmevmamy.cz
FB skupina: Zkrocená poporodní deprese Olomouc

Milé maminky,
pokud máte jakékoliv otázky, nemáte klid na duši a nevíte si najednou se sebou rady, naše odborné konzultantky jsou tu pro Vás. Buď si můžete vybrat tu, která je Vám nejvíce sympatická, nebo Vám nabídneme tu, která bude pro Vás nejvhodnější. Od Vás potřebujeme jediné – nebojte se říct si o pomoc, jsme tu pro Vás.  Provádíme osvětové přednášky pro laickou i odbornou veřejnost, probíhá u nás i školení nových peer konzultantek.

Váš tým Úsměv mámy, Olomoucký kraj.

Kontaktní formulář:
Před odesláním formuláře si prosím přečtěte informovaný souhlas a potvrďte jej ve formuláři níže.

 
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Kopie-návrhu-Renča-4.png.

Kateřina Hamerníková
hlavní koordinátorka, psycholožka

Milé maminky,
vystudovala jsem němčinu a psychologii a krátce na to jsem se stala maminkou nyní roční holčičky. Její narození mi do života přineslo poznání, že být mámou není jen takové, jak to vypadá v médiích – maminky se zdaleka ne pořád usmívají a radují. Zejména první měsíce mateřství s sebou přináší obrovské změny a výzvy, které není lehké ustát. A protože už jsem to sama poznala, soucítím a fandím všem mámám! Jsem moc ráda, že vám mohu prostřednictvím Úsměvu mámy poskytnout psychickou podporu a společně s vámi nalézat cesty k lepšímu pocitu z mateřství, ze sebe sama i ze života. Věřím, že i když jsou někdy trnité, vždy existují!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Kopie-návrhu-Renča-2-1.png.

Renata Banášová
klinická psycholožka


Milé maminky,
moje jméno je Renata Banášová a jsem mámou 11leté holčičky a dvou kluků, kterým je 8 let a 3 roky. V době, kdy nejsem jen doma s dětmi pracuji jako klinická psycholožka ambulanci. Setkávám se zde spoustou žen, které za dobu těhotenství a raného mateřství prodělaly či prodělávají opravdu nelehké psychické potíže. A že jich není málo. Těmto maminkám chybí podpora, pochopení, ale také informace a možnosti, co mohou v nejtěžších chvílích dělat. V Úsměvu mámy dáváme pro Olomoucký kraj dohromady kvalitní tým odborníků, konzultantek, a maminek se zkušeností, abychom maminkám, kterým není úplně do zpěvu, pomohly najít pomoc a nabídly podporu.  Pořádáme osvětové aktivity, účastníme se akcí, na kterých najdeme své místo, ať  je co nejméně nastávajících i současných maminek zaskočeno svou vlastní psychikou. 

Sylvie Ryšavá
peer konzultantka


Milé maminky,
jmenuji se Sylvie a jsem maminkou dvouleté holčičky, pro kterou bych udělala cokoli. Bohužel po porodu jsem takové pocity neměla. Nespavost a nechuť k jídlu jsem přirovnávala k únavě a běhání kolem miminka, bylo to ale mnohem závažnější. Poté, co jsem se z těchto poporodních těžkostí dostala, jsem se přidala k olomouckému Úsměvu mámy.

Lucie Čajánková
klinická psycholožka


Milé maminky,
jmenuji se Lucie a jsem mámou 2,5letého raubíře. Profesně jsem psycholožka. Po narození syna jsem měla tu čest s náročným obdobím poporodních depresí. Znám ten pocit, že se s vámi „něco stalo“, že to nejste vy, kdy se hrozíte dalšího dne. Pro mně to byla zkušenost, která změnila můj pohled na pojetí mateřství v naší společnosti a celkově jsem začala v sobě přerovnávat hodnoty a do té doby přijímané stereotypy o mateřství a ženě-mámě. V náročných chvílích mi nejvíce chybělo ženské pochopení, přijetí, sdílení a podpora. Proto podporu žen, maminek, vnímám jako velmi smysluplnou cestu. Nabízím vám podporu v kterékoli fází mateřství. Můžeme se potkat na  osobní konzultaci nebo terapii, a budeme společně hledat cesty, aby vám v životě bylo lépe a mohla jste postupně obnovovat zdroje své energie. Kontakt u koordinátorek 😊

Klára Pavelková
konzultantka, porodní asistentka

Milé ženy a maminky,
jsem nadšenou porodní asistentkou a má práce je pro mě zároveň posláním. S Úsměvem mámy spolupracuji už nějaký čas a společně s ním šíříme mezi maminkami povědomí o tom, že je v pořádku nebýt vždy v pohodě. Existuje tolik skvělých lidí, kteří Vám moc rádi pomůžou a ujistí vás, že v tom nejste samy. Mimo Úsměv mámy se se mnou můžete také setkat na porodním sále ve Fakultní nemocnici Ostrava, kde maminky provádím jejich porodem, naslouchám jim a podporuji je. V době svého bakalářského a magisterského studia, zaměřeného na intenzivní péči v porodní asistenci, jsem absolvovala praxe na nejrůznějších odděleních gynekologicko-porodnické kliniky a při studiu v Estonsku jsem také absolvovala kurz asistence při kojení. Být v Úsměvu mámy a podílet se na něčem, co cítím, že má větší smysl je pro mě velmi důležité. Často zapomínáme, že záleží i na nás ženách a maminkách a našem duševním zdraví, které je nedílnou součástí naší péče o sebe sama. Ve své profesi se setkávám s mnoha ženami, a proto vím, že naše práce není jen o samotných porodech, ale také o štěstí, které děti do rodin přinášejí. Přesto může být pro některé maminky období těhotenství, porodu i po porodu náročné, a jsem proto ráda za příležitost pomoci maminkám, jak svými odbornými zkušenostmi, tak radami a podporou. Těším se na naše setkání!

Adéla Kašparovská
konzultantka, porodní asistentka

Milé maminky,
jsem porodní asistentka a pokračuji v navazujícím studiu, které se zabývá intenzivní péčí v porodní asistenci. Během posledních tří let jsem absolvovala praxe na porodním sále i na oddělení šestinedělí v péči o maminky po porodu. Setkala jsem se se ženami v různých situacích a snažila jsem se jim vždy naslouchat a podpořit je. Ráda si s lidmi povídám o čemkoliv a chtěla jsem být součástí Úsměvu mámy, abych mohla touto cestou pomáhat ostatním. Myslím si, že starat se o svou psychickou pohodu a hledat si něco pozitivního v maličkostech je velmi důležité a moc ráda vám v tom pomůžu!

Nikol Revayová
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Nikol Revayová a v současné době studuji jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V Úsměvu mámy jsem pro vás jako konzultantka. Ráda vás vyslechnu, poradím vám nebo si s vámi jen povykládám. Vše záleží na vašich osobních požadavcích. Vím, že období těhotenství včetně porodu je obrovskou zátěží na psychiku maminky stejně tak jako mateřství, a proto obdivuji všechny maminky, které se nebojí a nestydí se říct si o pomoc. Ráda vám pomůžu na cestě k úsměvu.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je N-2.png.

Barbora Janovská
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Barbora Janovská a jsem studentka posledního ročníku psychologie. Mám za sebou kurz kompletní krizové intervence a taky kurz celostního koučování. Dobře vím, že psychická pohoda je důležitá pro každého z nás a obzvláště pak právě pro maminky. Ty ale občas o tu svou pohodu a spokojenost musejí bojovat s různými strachy a splíny, a protože se o tom (bohužel) moc nemluví, tak si všechna tahle trápení často nechávají pro sebe. Právě proto jsem se přidala k Úsměvu mámy. Myslím si totiž, že sdílená starost je poloviční starost, a tak jsem tady, abych vám byla parťákem, na kterého se můžete kdykoli obrátit a kterému se můžete svěřit. Vždycky vás se zájmem vyslechnu a podpořím, ať už budete chtít sdílet svá trápení nebo malé radosti 🙂

Lenka Kristlová
konzultantka, psycholožka

Milé maminky,
jmenuji se Lenka. Vystudovala jsem psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a jeden ze semestrů jsem strávila na univerzitě v Groningenu v Nizozemsku. Momentálně pracuji v ambulanci klinické psychologie ve Zlíně jako psycholožka. Dále působím od roku 2018 jako lektorka v „Dove – Projekt sebedůvěry“. Absolvovala jsem kompletní kurz krizové intervence a aktivně se účastním i dalších kurzů. Uvědomuji si, jak důležitá je psychická pohoda maminky. Je celá škála problémů, kterým musíte v době těhotenství i mateřství čelit. Jsem zde pro Vás, připravena Vám pomoct v čemkoliv. V rámci konzultací Vás ráda vyslechnu a nabídnu Vám svoji podporu. Budu Vaším parťákem, na kterého se můžete obrátit ať už v radosti, či především v trápení. Jak se říká, sdílená starost je poloviční starost a sdílená radost pak dvojnásobná.

Markéta Schwarzmayer
peer konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Markéta a jsem zdravotní sestra na psychiatrii. V roce 2019 se mi narodil syn a s jeho příchodem přišla i spousta těžkostí, které jsem si ale nechtěla připouštět. Když problémy vyvrcholily do neúnosných mezí, začala jsem závažný problém řešit. Docházela jsem jako klientka do Úsměvu mámy, kde jsem našla pochopení a pomoc a když jsem všechny strasti překonala, rozhodla jsem se svou špatnou poporodní zkušenost zúročit a přidala jsem se k Úsměvu mámy. Teď jsem ráda, že můžu svými zkušenostmi pomoci vám, maminkám, které také v mateřství zradila psychika.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020