Olomouc

E-mail: olomouc@usmevmamy.cz
FB skupina: Zkrocená poporodní deprese Olomouc

Milé maminky,
pokud máte jakékoliv otázky, nemáte klid na duši a nevíte si najednou se sebou rady, naše odborné konzultantky jsou tu pro Vás. Buď si můžete vybrat tu, která je Vám nejvíce sympatická, nebo Vám nabídneme tu, která bude pro Vás nejvhodnější. Od Vás potřebujeme jediné – nebojte se říct si o pomoc, jsme tu pro Vás, pošlete nám mail či zprávu.  Provádíme osvětové přednášky pro laickou i odbornou veřejnost, probíhá u nás i školení nových peer konzultantek.

(Od ledna 2021) Každé úterý v čase 9 – 18hod je možná osobní konzultace na adrese Náves Svobody 41, Olomouc – Holice (v prostorách RC Heřmánek).  Je však nutné se předem domluvit nejlépe přes mail. Je však velmi pravděpodobné, že se Vámi budeme moci setkat v nejbližší úterek. 🙂

Váš tým Úsměv mámy, Olomoucký kraj.

Renata Banášová
hlavní koordinátorka

Milé maminky,
moje jméno je Renata Banášová a jsem mámou 11leté holčičky a dvou kluků, kterým je 8 let a 3 roky. V době, kdy nejsem jen doma s dětmi pracuji jako klinická psycholožka ambulanci. Setkávám se zde spoustou žen, které za dobu těhotenství a raného mateřství prodělaly či prodělávají opravdu nelehké psychické potíže. A že jich není málo. Těmto maminkám chybí podpora, pochopení, ale také informace a možnosti, co mohou v nejtěžších chvílích dělat. V Úsměvu mámy dávám pro Olomoucký kraj dohromady kvalitní tým odborníků, konzultantek, a maminek se zkušeností, abychom maminkám, kterým není úplně do zpěvu, pomohly najít pomoc a nabídly podporu.  Pořádáme osvětové aktivity, účastníme se akcí, na kterých najdeme své místo, ať  je co nejméně nastávajících i současných maminek zaskočeno svou vlastní psychikou. 

Kateřina Hamerníková
psycholožka

Milé maminky,
vystudovala jsem němčinu a psychologii a krátce na to jsem se stala maminkou nyní roční holčičky. Její narození mi do života přineslo poznání, že být mámou není jen takové, jak to vypadá v médiích – maminky se zdaleka ne pořád usmívají a radují. Zejména první měsíce mateřství s sebou přináší obrovské změny a výzvy, které není lehké ustát. A protože už jsem to sama poznala, soucítím a fandím všem mámám! Jsem moc ráda, že vám mohu prostřednictvím Úsměvu mámy poskytnout psychickou podporu a společně s vámi nalézat cesty k lepšímu pocitu z mateřství, ze sebe sama i ze života. Věřím, že i když jsou někdy trnité, vždy existují!

Sylvie Ryšavá
peer konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Sylvie a jsem maminkou dvouleté holčičky, pro kterou bych udělala cokoli. Bohužel po porodu jsem takové pocity neměla. Nespavost a nechuť k jídlu jsem přirovnávala k únavě a běhání kolem miminka, bylo to ale mnohem závažnější. Poté, co jsem se z těchto poporodních těžkostí dostala, jsem se přidala k olomouckému Úsměvu mámy.

Lucie Čajánková
klinická psycholožka

Milé maminky, jmenuji se Lucie a jsem mámou 2,5letého raubíře. Profesně jsem psycholožka. Po narození syna jsem měla tu čest s náročným obdobím poporodních depresí. Znám ten pocit, že se s vámi „něco stalo“, že to nejste vy, kdy se hrozíte dalšího dne. Pro mně to byla zkušenost, která změnila můj pohled na pojetí mateřství v naší společnosti a celkově jsem začala v sobě přerovnávat hodnoty a do té doby přijímané stereotypy o mateřství a ženě-mámě. V náročných chvílích mi nejvíce chybělo ženské pochopení, přijetí, sdílení a podpora. Proto podporu žen, maminek, vnímám jako velmi smysluplnou cestu. Nabízím vám podporu v kterékoli fází mateřství. Můžeme se potkat na  osobní konzultaci nebo terapii, a budeme společně hledat cesty, aby vám v životě bylo lépe a mohla jste postupně obnovovat zdroje své energie. Kontakt u koordinátorek 😊

Klára Pavelková
konzultantka

Milé maminky,
jsem čerstvě vystudovaná porodní asistentka a v současnosti studuji magisterský obor Intenzivní péče v porodní asistenci na Univerzitě Palackého v Olomouci. Za poslední tři roky jsem absolvovala praxe na různých odděleních gynekologicko-porodnické kliniky včetně porodního sálu a při studiu v Estonsku jsem také absolvovala kurz asistence při kojení. Být součástí Úsměvu mámy mi umožňuje realizovat můj sen pomáhat lidem a připomíná mi, proč miluji svou práci porodní asistentky. Naše práce totiž není jen o porodech, ale hlavně o štěstí, které děti do rodin přinášejí. I přesto může být pro některé maminky období těhotenství, porodu i po porodu náročné, a proto budu ráda, když budu moct pomoci maminkám, jak svými odbornými zkušenostmi, tak radami a podporou. Těším se, až se budeme moci společně radovat z úspěchů.

Adéla Kašparovská
konzultantka

Milé maminky,
jsem porodní asistentka a pokračuji v navazujícím studiu, které se zabývá intenzivní péčí v porodní asistenci. Během posledních tří let jsem absolvovala praxe na porodním sále i na oddělení šestinedělí v péči o maminky po porodu. Setkala jsem se se ženami v různých situacích a snažila jsem se jim vždy naslouchat a podpořit je. Ráda si s lidmi povídám o čemkoliv a chtěla jsem být součástí Úsměvu mámy, abych mohla touto cestou pomáhat ostatním. Myslím si, že starat se o svou psychickou pohodu a hledat si něco pozitivního v maličkostech je velmi důležité a moc ráda vám v tom pomůžu!

Nikol Revayová
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Nikol Revayová a v současné době studuji jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V Úsměvu mámy jsem pro vás jako konzultantka. Ráda vás vyslechnu, poradím vám nebo si s vámi jen povykládám. Vše záleží na vašich osobních požadavcích. Vím, že období těhotenství včetně porodu je obrovskou zátěží na psychiku maminky stejně tak jako mateřství, a proto obdivuji všechny maminky, které se nebojí a nestydí se říct si o pomoc. Ráda vám pomůžu na cestě k úsměvu.

Jana Beránková
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Jana a jsem studentkou navazující magisterské psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Žiju v Opavě s přítelem a asi 30 pokojovkama – během pandemie jsem si pěstování pokojových rostlin opravdu zamilovala. Jsem filmový nadšenec a mou nejoblíbenější psychohygienou je jóga. Do Úsměvu mámy jsem se rozhodla přihlásit mimo jiné i proto, že mám teď kolem sebe čím dál víc maminek a já sama bych se jednou (co nejdřív 🙂 ) chtěla maminkou stát. V rámci práce konzultantky je pro mě důležité poskytnout bezpečné prostředí a podporu. Ve svém okolí vnímám tlak, který je na maminky vyvíjen jak společností, tak sociálními sítěmi. A přemýšlím nad tím, že někdy může být opravdu složité a náročné sdílet své obavy, ať už se týkají čehokoliv. Chtěla bych proto nabídnout přátelský prostor, ve kterém mohou cokoliv, co zrovna potřebují, sdílet. Ať už u dobré kávy a čaje nebo s ohledem na aktuální situaci pomocí online prostředí nebo hovorů.

Barbora Janovská
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Barbora Janovská a jsem studentka posledního ročníku psychologie. Mám za sebou kurz kompletní krizové intervence a taky kurz celostního koučování. Dobře vím, že psychická pohoda je důležitá pro každého z nás a obzvláště pak právě pro maminky. Ty ale občas o tu svou pohodu a spokojenost musejí bojovat s různými strachy a splíny, a protože se o tom (bohužel) moc nemluví, tak si všechna tahle trápení často nechávají pro sebe. Právě proto jsem se přidala k Úsměvu mámy. Myslím si totiž, že sdílená starost je poloviční starost, a tak jsem tady, abych vám byla parťákem, na kterého se můžete kdykoli obrátit a kterému se můžete svěřit. Vždycky vás se zájmem vyslechnu a podpořím, ať už budete chtít sdílet svá trápení nebo malé radosti 🙂

Barbora Hudecová
konzultantka

Milé maminky,
ku konzultantskej činnosti pre Úsměv mámy ma vedie túžba byť na blízku maminkám, ktoré si prechádzajú náročnými chvíľami. Veľmi ma teší, že s nimi môžem byť v osobnom kontakte, pretože verím, že práve v osobnom sprevádzaní môžu nájsť potrebné prijatie, podporu a pochopenie.
Aktuálne prechádzam online kurzom psychologického poradenstva a krízovej intervencie pre organizáciu IPčko, kde zároveň absolvujem praxe a teším sa, že novonadobudnuté vedomosti a skúsenosti môžem ponúknuť aj maminkám.

Hanka Zámečníková
konzultantka

Krásný den všem!
Jsem mámou dvou dětí a ženou jednoho muže. Obě děti máme v domácím vzdělávání, život s nimi je pro mě ale tou největší životní školou už od našich prvních společných chvil. Původně jsem vystudovala čínskou a ukrajinskou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a studium jazyků je stále mým koníčkem. Moje vlastní těhotenství, porody a mateřské začátky mě ale ovlivnily natolik, že se mým největším zájmem stalo studium všeho, co se týká tohoto období v životě rodiny. Působím jako laktační poradkyně, poradkyně pro nošení dětí a lektorka baby masáží. Jsem také dula ve výcviku u Českých dul z.s. A protože psychická pohoda hraje v mateřství velmi důležitou roli, moc ráda jsem se zapojila i v Úsměvu mámy. Těším se na naši spolupráci! 

Petra Dukátová
konzultantka

Milé maminky,
moje jméno je Péťa. Studuji v Olomouci na Univerzitě Palackého psychologii, nyní ve třetím ročníku. V Úsměvu mámy jsem nově, ale těším se na spolupráci a zkušenosti. Zajímám se o autismus, spánek a snění, baví mě turistika, běhaní a cestování, hlavně po horách. Jsem otevřená všem tématům, názorům i problémům a dobře (a ráda) poslouchám. 

Pavlína Košťálová
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Pavlína a studuji psychologii na navazujícím magisterském studiu v Olomouci. Do Úsměvů mámy jsem se zapojila, protože si uvědomuji, jak náročné může být stát se maminkou. A o to víc, když se k tomu připojí nějaké psychické potíže. V takové chvíli by se nikdo neměl cítit sám, proto bych chtěla nabídnout svou podporu, pochopení a čas. Budu se na Vás těšit, ať už formou osobního setkání nebo online formou.

Simona Kostohryzová
konzultantka

Milé maminky, 
studuji poslední ročník magisterské psychologie a dělat konzultantku v Úsměvu mámy je pro mě skvělá možnost, jak uplatnit své nadšení pro pomoc lidem v těžkém období. Sice zatím nejsem maminka, ale budu se snažit vcítit do vaší situace, dělat vám podporu a pomoct vám s těžkostmi, které vás během těhotenství či mateřství potkaly. Těším se, až si napíšeme a pokusíme se spolu najít způsoby, jak se z vaší maminkovské role radovat co nejvíc 🙂

Lenka Kristlová
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Lenka. Studuji poslední ročník psychologie na Univerzitě Palackého. Jeden ze semestrů jsem strávila na univerzitě v Groningenu v Nizozemsku. Působím jako lektorka v „Dove – Projekt sebedůvěry“ a také jako dobrovolnice v „Nevypusť duši“, kde se věnujeme oblasti duševního zdraví, jeho osvětou a prevencí. Absolvovala jsem kompletní kurz krizové intervence a aktivně se účastním i dalších kurzů. Uvědomuji si, jak důležitá je psychická pohoda maminky. Je celá škála problémů, kterým musíte v době těhotenství i mateřství čelit. Jsem zde pro Vás, připravena Vám pomoct v čemkoliv. V rámci konzultací Vás ráda vyslechnu a nabídnu Vám svoji podporu. Budu Vaším parťákem, na kterého se můžete obrátit ať už v radosti, či především v trápení. Jak se říká, sdílená starost je poloviční starost a sdílená radost pak dvojnásobná.

Kristýna Anna Černíková
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Kristýna Anna Černíková a jsem maminkou jedné holčičky. Mimo to, jsem také psycholožka. S narozením dcery jsem se začala více zajímat o psychiku žen a zejména matek. Příchod nového člena rodiny je velká životní změna, která přináší spoustu radostí a výzev. Všimla jsem si, že v tomto období chybí podpora a někdo, kdo by jen poslouchal bez hodnocení a rad. Jsem ráda, že jsem součástí Úsměvu mámy, kde vám mohu nabídnout podporu a společně s vámi hledat cesty, jak se v mateřství cítit dobře a mít radost ze života.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020