Ostrava

Kontakt: ostrava@usmevmamy.cz

FB skupina: Zkrocená poporodní deprese Ostrava

Milé maminky,
od letošního roku Vás v Ostravě budou svými odbornými zkušenostmi, radami i podporou provázet kreativní Klárka, vlídná Verča a milá Monča.

Úsměv mámy v Ostravě je tady pro Vás a my už pomalu plánujeme nová setkání maminek, které si prožily nebo právě prožívají těžké chvíle. Do budoucna také plánujeme předporodní kurzy a jiné akce.
Prozatím náš tým tvoří porodní asistentky a maminka se zkušeností s poporodní depresí. Věříme, že se náš tým bude nadále rozrůstat, proto se nám v případě zájmu o spolupráci neváhejte ozvat na email ostravské pobočky Úsměvu mámy.
Na stejný email či facebookovou skupinu se také ozývejte v případě, pokud byste rády využily podporu našeho týmu a vrátily úsměv do svojí tváře.

Všechny se na Vás těšíme! 😊

„Lidé dokážou být tak tišší, když se trápí, že na jejich bolest zapomínáme. Proto je tolik důležité být vždy laskavý.“
-Neznámý autor“

Klára Pavelková
hlavní koordinátorka
porodní asistentka

Milé maminky,
jsem čerstvě vystudovaná porodní asistentka a v současnosti studuji magisterský obor Intenzivní péče v porodní asistenci na Univerzitě Palackého v Olomouci. Za poslední tři roky jsem absolvovala praxe na různých odděleních gynekologicko-porodnické kliniky včetně porodního sálu a při studiu v Estonsku jsem také absolvovala kurz asistence při kojení. Být součástí Úsměvu mámy mi umožňuje realizovat můj sen pomáhat lidem a připomíná mi, proč miluji svou práci porodní asistentky. Naše práce totiž není jen o porodech, ale hlavně o štěstí, které děti do rodin přinášejí. I přesto může být pro některé maminky období těhotenství, porodu i po porodu náročné, a proto budu ráda, když budu moct pomoci maminkám, jak svými odbornými zkušenostmi, tak radami a podporou. Těším se, až se budeme moci společně radovat z úspěchů.

Monika Kubánková
konzultantka


Milé maminky,
je to už více než rok a půl, co jsem se stala mámou. Tato nová životní role, na kterou se nelze zcela připravit, mi toho přinesla spoustu. Od těch nejšťastnějších chvil až po ty hodně těžké. Mateřská psychika je opravdu velice křehká a z vlastní zkušenosti vím, jak důležité je ji opečovávat a nenechat někde v koutě na posledním místě. Být součástí Úsměvů mámy pro mě znamená být nápomoci ženám, které si jako mámy najednou nevědí rady. A přitom někdy stačí tak málo. Vyslechnout, podpořit, porozumět nebo dodat odvahu!

Veronika Štambachrová
konzultantka
porodní asistentka

Milé ženy, 
v roce 2009 jsem se rozhodla studovat obor porodní asistenci. Tenkrát mi ale ještě nebylo úplně jasné, které konkrétní oblasti bych se chtěla po studiu věnovat. Ta představa se začala více rýsovat během mých dvou těhotenství a hlavně po druhém porodu, kdy přišly i náročnější chvíle.. Současně při hledání pomoci pro mou kamarádku v nelehkém období, jsem si uvědomila jak málo se mluví o mateřské psychice a jak nemusí být vždy hned jasné, kam někoho s takovými problémy nasměrovat.
Po nějaké době hledání jsem narazila jsem na Úsměv mámy a řekla si, že je třeba jej dostat ještě více do povědomí veřejnosti.. 
Mým přáním je, aby jsme se jako ženy podporovaly, byly si oporou a přinášely osvětu v oblastech, o kterých se tolik nemluví. Aktuálně absolvuji kurz Laktační poradkyně a těším se, že vám budu nápomocna i v této oblasti. Těším se na setkání s vámi. Veronika

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020