Ostrava

Kontakt: ostrava@usmevmamy.cz

FB skupina: Zkrocená poporodní deprese Ostrava

Milé ženy,

už je to nějaký čas, co jsme obnovili buňku Úsměvu mámy v Ostravě a náš tým se rozrostl o další skvělé posily. Pravidelně se pro Vás snažíme pořádat setkání maminek, které si prožily nebo právě prožívají těžké chvíle a nově se s námi můžete setkat i na předporodních kurzech Městské nemocnice Ostrava.

Těhotenství a mateřství může být pro některé z nás náročné, a právě proto jsme tu pro Vás. Nebojte se nám ozvat na náš email Úsměvu mámy Ostrava nebo na facebookovou skupinu. Čerpejte z našich zkušeností a podpory a vraťte opět úsměv do svojí tváře. 🙂

Všechny se na Vás těšíme! 😊

„Mateřství je na světě tou největší loterií. Je to velkolepá životní síla. Ve své velikosti a hrozivosti – je činem nekonečného optimismu.“
Gilda Radner

Klára Pavelková
hlavní koordinátorka
porodní asistentka

Milé maminky,
jsem čerstvě vystudovaná porodní asistentka a v současnosti studuji magisterský obor Intenzivní péče v porodní asistenci na Univerzitě Palackého v Olomouci. Za poslední tři roky jsem absolvovala praxe na různých odděleních gynekologicko-porodnické kliniky včetně porodního sálu a při studiu v Estonsku jsem také absolvovala kurz asistence při kojení. Být součástí Úsměvu mámy mi umožňuje realizovat můj sen pomáhat lidem a připomíná mi, proč miluji svou práci porodní asistentky. Naše práce totiž není jen o porodech, ale hlavně o štěstí, které děti do rodin přinášejí. I přesto může být pro některé maminky období těhotenství, porodu i po porodu náročné, a proto budu ráda, když budu moct pomoci maminkám, jak svými odbornými zkušenostmi, tak radami a podporou. Těším se, až se budeme moci společně radovat z úspěchů.

Monika Kubánková
konzultantka

Milé maminky,
je to už více než rok a půl, co jsem se stala mámou. Tato nová životní role, na kterou se nelze zcela připravit, mi toho přinesla spoustu. Od těch nejšťastnějších chvil až po ty hodně těžké. Mateřská psychika je opravdu velice křehká a z vlastní zkušenosti vím, jak důležité je ji opečovávat a nenechat někde v koutě na posledním místě. Být součástí Úsměvů mámy pro mě znamená být nápomoci ženám, které si jako mámy najednou nevědí rady. A přitom někdy stačí tak málo. Vyslechnout, podpořit, porozumět nebo dodat odvahu!

Veronika Štambachrová
konzultantka
porodní asistentka

Milé ženy, 
v roce 2009 jsem se rozhodla studovat obor porodní asistenci. Tenkrát mi ale ještě nebylo úplně jasné, které konkrétní oblasti bych se chtěla po studiu věnovat. Ta představa se začala více rýsovat během mých dvou těhotenství a hlavně po druhém porodu, kdy přišly i náročnější chvíle.. Současně při hledání pomoci pro mou kamarádku v nelehkém období, jsem si uvědomila jak málo se mluví o mateřské psychice a jak nemusí být vždy hned jasné, kam někoho s takovými problémy nasměrovat.
Po nějaké době hledání jsem narazila jsem na Úsměv mámy a řekla si, že je třeba jej dostat ještě více do povědomí veřejnosti.. 
Mým přáním je, aby jsme se jako ženy podporovaly, byly si oporou a přinášely osvětu v oblastech, o kterých se tolik nemluví. Aktuálně absolvuji kurz Laktační poradkyně a těším se, že vám budu nápomocna i v této oblasti. Těším se na setkání s vámi. Veronika

Kateřina Stanovská 
peer konzultantka 

Milé maminky,
vlivem traumatického porodu dcery jsem si prošla posttraumatickou stresovou poruchou v kombinaci s poporodní depresí. Rok a půl jsem s těmito stavy bojovala sama, protože jsem netušila, že nejsem jediná, které se něco podobného přihodilo a existuje někde pomoc. Tuto pomoc jsem nalezla v podobě organizace Úsměv mámy. Po čase jsem se sama rozhodla šířit osvětu a nabízet pomoc, kterou jsem já sama neměla, mezi další maminky, které si podobnými obtížemi procházejí. 

Jana Kremeňová
peer konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Jana a jsem instruktorka jógy, učitelka a máma. V prvním roce mateřství jsem si prošla spánkovou deprivací a všelijakými psychicky náročnými stavy. Nyní bych ráda pomáhala maminkám v obdobné situaci, protože možnost svěřit se někomu s podobnou zkušeností je nenahraditelná. Kromě psychické podpory nabízím i relaxační techniky.

Petra Havrlantová
peer konzultantka

Milé maminky,
v průběhu mateřství jsem zažila náročné chvíle, které mě v té době naprosto zaskočily. “Ono to mateřství není jen o šťastných a spokojených maminkách?” Teď už vím, že opravdu není. Je naprosto v pořádku mluvit o svých obtížích v mateřství, i když to může být těžké. Chci dodat maminkám odvahu a podpořit je v tomto nelehkém období, které jednou pomine. Proto jsem zde, v Úsměvu mámy. Nejste v tom samy. 

Zuzana Miturová
konzultantka, fyzioterapeutka

Milé maminky,
jsem fyzioterapeutka, která se věnuje těhotným ženám i maminkám po porodu. Kromě toho jsem také maminkou 2leté holčičky. V rámci mého dálkového navazujícího studia Zdravotně-sociální péče a rehabilitace se ve své diplomové práci zabývám prevencí psychických potíží u žen po porodu. V této oblasti Vám mohu být nápomocná, a to i když u vás potíže již propukly. Ráda si s Vámi o čemkoliv popovídám, takže se nebojte na mě obrátit s jakoukoliv prosbou o radu či vyslechnutí.  🙂

Zdeňka Janáčiková
peer konzultantka

Milé ženy, 
jsem mámou dvou synů (5 a 2 roky), kteří mě toho už spoustu naučili. Mateřství pro mě nebylo a občas stále není snadné. Hlavně před narozením druhého syna jsem si prošla velmi náročným obdobím, potratila jsem a následné těhotenství pro mě nebyla radost. Naopak jsem některé dny měla problém vůbec vstát ráno z postele, nic mě nebavilo ani netěšilo. Dlouho jsem se bála o tom s někým mluvit. Říkala jsem si, že nejsem jediná, kdo si tohle zažil a ostatní to zvládají, tak já musím taky! Dneska už vím, že nezvládat všechno není selhání a jak málo někdy stačí, aby se člověk cítil lépe. Chápu, jak důležitá je podpora, respekt a pochopení. Proto bych chtěla v Úsměvu mámy pomáhat ženám, které si také prochází složitým obdobím. Nebojte se o svých problémech a pocitech mluvit, nemusíte na to být samy!

Barbora Janovská
konzultantka

Milé maminky,
jmenuji se Barbora Janovská a jsem studentka posledního ročníku psychologie. Mám za sebou kurz kompletní krizové intervence a taky kurz celostního koučování. Dobře vím, že psychická pohoda je důležitá pro každého z nás a obzvláště pro maminky. Ty ale občas o tu svou pohodu a spokojenost musejí bojovat s různými strachy a splíny, přestože se o tom (bohužel) moc nemluví. Maminky si tak všechna tahle trápení často nechávají pro sebe. Právě proto jsem se přidala k Úsměvu mámy. Myslím si totiž, že sdílená starost je poloviční starost, a tak jsem tady, abych vám byla parťákem, na kterého se můžete kdykoliv obrátit, a kterému se můžete svěřit. Vždycky vás se zájmem vyslechnu a podpořím, ať už budete chtít sdílet svá trápení nebo malé radosti 🙂

Natalia Monski
konzultantka, psycholožka

Milé ženy,
nejraději trávím čas s dětmi. Nejlépe rozumím maminkám, sama jsem trojnásobnou. Nejvíce mě fascinuje fungování lidského mozku.
To vše se snažím skloubit ve své práci i při studiu. Svým prvním vzděláním jsem pedagog, druhým Bc. jednooborové psychologie, a ve studiu pokračuji i nadále. Nyní již na magisterském studiu psychologie.  V Opavě provozuji centrum dětského vývoje “Pro děti”, kde pracuji s dětmi od 6 měsíců do 6 let a s jejich rodiči. Zároveň působím jako psycholog v poradně organizace Anima Viva. Ze svých pracovních a osobních zkušeností vím, nakolik může být rodičovství nelehké. Mým posláním je předávání svých zkušeností a znalostí rodičům, kteří o ně stojí, a právě proto jsem se připojila k Úsměvu mámy.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020