Zlín

Upozornění: Úsměv mámy není zdravotnické zařízení. Úsměv mámy neposkytuje odbornou zdravotnickou péči a v případě vašeho zhoršeného stavu je nutné se obrátit na  odbornou pomoc, tj. především krizová centra a psychiatrické ambulance nebo ambulance klinického psychologa.

E-mail: zlin@usmevmamy.cz
FB skupina: Zkrocená poporodní deprese Zlín

Kontaktní formulář:
Před odesláním formuláře si prosím přečtěte informovaný souhlas a potvrďte jej ve formuláři níže.

Trápí-li Vás rodinné vztahy, nebo jste se dostala do obtížné životní situace můžete se také obrátit na spolupracující samostatnou organizaci Poradenské centrum při organizaci Poradenské a krizové centrum, p. o.. – je schopno pomoci v rámci sociálně-právního, psychologického i právního poradenství v mnoha oblastech. Veškeré služby poskytují zcela bezplatně a ve specifických případech, které to vyžadují, také terénní formou. Web organizace: https://www.pkcentrum.cz/

Tým Úsměvu mámy Zlín:

Lenka Kristlová
hlavní koordinátorka, psycholožka

Milé maminky,
jmenuji se Lenka. Vystudovala jsem psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a jeden ze semestrů jsem strávila na univerzitě v Groningenu v Nizozemsku. Momentálně pracuji v ambulanci klinické psychologie ve Zlíně jako psycholožka. Dále působím od roku 2018 jako lektorka v „Dove – Projekt sebedůvěry“. Absolvovala jsem kompletní kurz krizové intervence a aktivně se účastním i dalších kurzů. Uvědomuji si, jak důležitá je psychická pohoda maminky. Je celá škála problémů, kterým musíte v době těhotenství i mateřství čelit. Jsem zde pro Vás, připravena Vám pomoct v čemkoliv. V rámci konzultací Vás ráda vyslechnu a nabídnu Vám svoji podporu. Budu Vaším parťákem, na kterého se můžete obrátit ať už v radosti, či především v trápení. Jak se říká, sdílená starost je poloviční starost a sdílená radost pak dvojnásobná.

Jana Krzyžánková
peer konzultantka

Milé maminky,
jako dvojnásobná maminka vím, že nás toho po porodu může zaskočit spoustu. Střet představ a reality, mýtus dokonalé matky, kterou chceme být, očekávání naše i okolí, (ne)adekvátní podpora partnera, miminko, které skoro nespí a pořád pláče, obtížné sehrávání, poporodní poranění, pocity smutku, beznaděje nebo selhání… Je to normální, ale nemluví se o tom. Data jsou jasná: 80 % čerstvých maminek má poporodní blues a 1 z 5 vážnější psychické potíže, které odejdou o to rychleji, čím dřív se začnou řešit. V léčbě jizev na těle i duši má naše zdravotnictví ještě někdy rezervy, a proto jsme tu my. Není nutné nechat smutek přerůst do deprese a obavy v úzkost, nebo je nechat rozjet. Vyvracíme mýty a podporujeme maminky. Jejich psychické zdraví se nakonec promítne do fungování a zdraví celé rodiny. Přijďte si za námi pro pochopení, můžete se ze všeho vykecat, přijít pro radu, nebo jen prostě pobýt v bezpečném prostředí tak, aby Úsměv své mámy vidělo co nejdřív co nejvíce dětí.

Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020