Světový den duševního zdraví matek 2022

Světový den duševního zdraví matek upozorňuje širokou veřejnost na fakt, že mateřská psychika umí být křehká. Ačkoliv je mateřství obecně vnímáno jako jedno z nejkrásnějších životních období, právě v prvních letech se u žen ve zvýšené míře objevují psychické potíže.

Už od roku 2019 se Úsměv mámy pravidelně připojuje s vlastní kampaní na podporu duševního zdraví. Letos na téma „Máma je květina“.

Myslet na sebe není hřích

Velkou část naší činnosti věnujeme podpoře žen, u nichž se v těhotenství nebo během mateřství objeví psychické potíže. Dobře ale víme, že řadě obtíží se dá předcházet. Pravidelně se setkáváme s tím, že ženy upozadí své potřeby s pocitem, že se musí plně věnovat miminku a že myslet na sebe je sobecké. Letošní kampaň má proto ukázat, že naplnění vlastních potřeb je nezbytným předpokladem duševního zdraví. A že rozdávat může jen ten, kdo má z čeho dávat.“

Veronika Kubrichtová, zakladatelka a předsedkyně organizace Úsměv mámy

Celý květen si budeme připomínat, že myslet na sebe není hřích. A zároveň si prakticky ukážeme, jak o sebe s láskou pečovat.

Co od kampaně očekávat?

Odstartujeme hned v neděli 1. května. Najdete tu květnový kalendář sebepéče a postupně i mnoho dalších materiálů ke stažení, včetně pozvánek na akce. Nechcete o nic přijít? Sledujte kampaň na našem Facebooku a Instagramu.

A co vy a sebepéče? Podělte se s námi o své zkušenosti v krátké anketě. Pomůžete nám tak vytvořit další příspěvky.

Materiály ke stažení

Všechno potřebné najdete přímo tady. Na nové informace, tipy a materiály se můžete těšit v průběhu celého května.

Kalendář sebepéče

Hodnoty – pracovní list

Sebedůvěra – pracovní list

Kruh sebepéče – pracovní list

Kalendář sebepéče pro novopečené mámy

Podpořte další kampaně a činnost Úsměvu mámy

Podpoře žen a šíření osvěty věnuje celý náš tým nejen své srdce, ale také hromadu času a energie. I přes pozitivní ohlasy ale bojujeme s nedostatkem financí. Naši činnost proto můžete snadno podpořit i vy.

 
Theme: Overlay by Kaira Úsměv mámy 2020